Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

У всіх народів, релігій, вірувань є традиції оздоровлення, очищення, медитації із застосуванням диму рослин...
Іван
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 23 ноя 2015, 23:38

Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Іван » 23 ноя 2015, 23:42

Коли говорять про куріння трави відразу виникає асоціація з коноплею, опіумом та зборищем малолітніх наркоманів.
Це далеко не так. Наприклад з листя дурману роблять препарат "Астматин" (сигарети), які використовують для куріння при астмі. При відсутності цигарок за народними рецептами, можна дихати димом від тліючого на плиті листя або насіння.
Ця отруйна рослина використовується також як болезаспокійливий засіб - настій і настоянку насіння дурману приймають при шлункових кольках, раку шлунка.

Наводжу для довідки :
Астматін - лікувальний збір, протиастматичний засіб. Астматин (Asthmatinum) - суміш дрібно порізаних висушених рослин: лист дурману звичайного - 8 частин і лист блекоти чорної - 2 частини, а також натрію нітрату - 1 частина. Дія астматіну заснована на холінолітичному ефекті (розслаблення мускулатури бронхів) алкалоїдів, що містяться в листі зазначених рослин. Суміш повинна містити 0,2-0,25% алкалоїдів (у перерахунку на атропін). Рецепт на Астматин: Rp .: Fol. Stramonii 80,0 Fol. Hyoscyami 20,0 M. Adde sol. Kal. nitrici ex 10,0: 30,0 DS Збір для куріння (астматін).

Показання до застосування астматіну - Бронхіальна астма.
Випускають готові цигарки (по 10 штук в упаковці) і сигарети (упаковані в коробки по 20 штук).
Последний раз редактировалось Іван 24 ноя 2015, 18:35, всего редактировалось 1 раз.

Іван
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 23 ноя 2015, 23:38

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Іван » 24 ноя 2015, 00:01

цілющий дим.jpg
цілющий дим.jpg (27.5 KiB) 15795 просмотра
Інгаляціями і курінням цілющих трав лікують багато хвороб, зокрема: задишка, риніт, кашель, блідість обличчя, порушення голосу, неприємні запахи з носа і горла, біль, хвороби вух, очей, носоглотки, гикавка, ступор ….

Іван
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 23 ноя 2015, 23:38

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Іван » 24 ноя 2015, 00:07

О, надибав в інтернеті цілий науковий трактат про медичне куріння . Наведу анотацію статті на англійській мові. Пізніше попробую перекласти . Виглядає цікаво.

J Ethnopharmacol. 2006 Nov 24;108(2):161-84. Epub 2006 Sep 9.
Medicinal smokes.
Mohagheghzadeh A, Faridi P, Shams-Ardakani M, Ghasemi Y.
Abstract
All through time, humans have used smoke of medicinal plants to cure illness. To the best of our knowledge, the ethnopharmacological aspects of natural products' smoke for therapy and health care have not been studied. Mono- and multi-ingredient herbal and non-herbal remedies administered as smoke from 50 countries across the 5 continents are reviewed. Most of the 265 plant species of mono-ingredient remedies studied belong to Asteraceae (10.6%), followed by Solanaceae (10.2%), Fabaceae (9.8%) and Apiaceae (5.3%). The most frequent medical indications for medicinal smoke are pulmonary (23.5%), neurological (21.8%) and dermatological (8.1%). Other uses of smoke are not exactly medical but beneficial to health, and include smoke as a preservative or a repellent and the social use of smoke. The three main methods for administering smoke are inhalation, which accounts for 71.5% of the indications; smoke directed at a specific organ or body part, which accounts for 24.5%; ambient smoke (passive smoking), which makes up the remaining 4.0%. Whereas inhalation is typically used in the treatment of pulmonary and neurological disorders and directed smoke in localized situations, such as dermatological and genito-urinary disorders, ambient smoke is not directed at the body at all but used as an air purifier. The advantages of smoke-based remedies are rapid delivery to the brain, more efficient absorption by the body and lower costs of production. This review highlights the fact that not enough is known about medicinal smoke and that a lot of natural products have potential for use as medicine in the smoke form. Furthermore, this review argues in favor of medicinal smoke extended use in modern medicine as a form of drug delivery and as a promising source of new active natural ingredients.

Іван
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 23 ноя 2015, 23:38

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Іван » 24 ноя 2015, 00:28

Розтлумачив як вмію, вибачайте що трохи коряво, але зміст ось такий цікавий і мабуть треба переглянути наше відношення до диму лікарських рослин

[b]Анотація:[/b]
В усі часи люди використовували дим лікарських рослин, щоб вилікувати хвороби. Проте еthnopharmacological аспекти диму для терапії та медичної допомоги не були вивчені. В статті розглядаються моно- і мульти-інгредієнтні трав'яні і не трав'яні суміші для створення диму з 50 країн на 5 континентах. Використовуються більше 265 видів рослин з родин Asteraceae (айстрові) (10,6%), за яким слідують пасльонові (10,2%), бобові (9,8%) і Apiaceae (зонтичні) (5,3%). Найбільш часті медичні показання для лікувального димом є легеневі хвороби (23,5%), неврологічні (21,8%) і дерматологічні (8,1%). Інші види диму точно не медичні, але корисні для здоров'я, і включають в себе дим як консервант або репелент і соціальне використання диму. Три основні способи введення інгаляції димом, на частку якого припадає 71,5% від показань; дим спрямований на конкретний орган або частини тіла, на яку припадає 24,5%; навколишній дим (пасивне куріння), що становить 4.0%. У той час як інгаляції зазвичай використовують при лікуванні легеневих та неврологічні розладів і в локалізованих ділянках, таких як при дерматологічних і сечостатевих розладах, вільний дим (навколишній дим) не спрямований на конкретну область на тілі але на всіх, і використовують як очищувач повітря. Перевагою диму є швидка доставка до мозку (курці добре знають як бере перша затяжка ранкової цигарки), більш ефективне поглинання організмом і зниженню затрат на лікування. Цей огляд підкреслює той факт, що не вистачає знань про лікарський дим і багато натуральних продуктів є потенціал для використання як ліки у вигляді диму. Крім того, цей огляд говорить на користь використання лікарського диму в сучасній медицині в якості форми доставки ліків і як перспективного джерела нових активних натуральних інгредієнтів.

Іван
Сообщений: 29
Зарегистрирован: 23 ноя 2015, 23:38

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Іван » 24 ноя 2015, 00:59

Виявляється обкурювання димом ефективно знищує хвороботворні бактерії (ну ви й самі знаєте що копчена ковбаска прекрасно зберігається). Але виявляється це корисно не лише для ковбаси чи шинки

Не новина що спалювання рослин для ритуального обкурювання димом сягає корінням в доісторичну епоху і досі практикується в усьому світі як спосіб очищення від «злих духів» і «негативної енергії». Сучасні наукові дослідження показують, що така практика насправді може мати життєво важливе значення, очищаючи повітря від хвороботворних бактерій.
Спалювання трав і рослинних смол для лікувальних і духовних цілей - так зване «обкурювання» - це давня практика різних народів у всьому світі. Деякі порівнюють її з прийняттям «духовного душа», який дозволяє змити емоційний і душевний негатив, накопичений в організмі і житловому просторі.

Також добре відома роль, яку спалювання пахощів грає в західних релігійних традиціях, наприклад, в християнстві. Виявляється вчені всерйоз вивчають цю древнюю практику. Щоб не бути голослівним знову наведу анотацію ще однієх наукової праці (при бажанні можете знайти її в інтернеті цілком)

Medicinal smoke reduces airborne bacteria.
Chandra Shekhar Nautiyal, Puneet Singh Chauhan, Yeshwant Laxman Nene
Abstract:
This study represents a comprehensive analysis and scientific validation of our ancient knowledge about the effect of ethnopharmacological aspects of natural products' smoke for therapy and health care on airborne bacterial composition and dynamics, using the Biolog microplate panels and Microlog database. We have observed that 1h treatment of medicinal smoke emanated by burning wood and a mixture of odoriferous and medicinal herbs (havan sámagri=material used in oblation to fire all over India), on aerial bacterial population caused over 94% reduction of bacterial counts by 60 min and the ability of the smoke to purify or disinfect the air and to make the environment cleaner was maintained up to 24h in the closed room. Absence of pathogenic bacteria Corynebacterium urealyticum, Curtobacterium flaccumfaciens, Enterobacter aerogenes (Klebsiella mobilis), Kocuria rosea, Pseudomonas syringae pv. persicae, Staphylococcus lentus, and Xanthomonas campestris pv. tardicrescens in the open room even after 30 days is indicative of the bactericidal potential of the medicinal smoke treatment. We have demonstrated that using medicinal smoke it is possible to completely eliminate diverse plant and human pathogenic bacteria of the air within confined space.
Journal of Ethnopharmacology , Article Published Date : Dec 03, 2007

Повний текст статті Medicinal Smoke (Havan) Reduces Airborne Bacteria за адресою http://asianagrihistory.org/research/Medicinal-smoke.pdf

В цьому дослідженні під назвою «Лікувальний дим зменшує концентрацію бактерій у повітрі» показано що обкурювання це одна з найпотужніших антисептичних технік. Вчені отримали такі результати :
«Ми переконалися, що обкурювання протягом однієї години лікарським димом, що виходить від спалювання деревини з сумішшю пряних і лікарських трав (Havan Samagri - трава, яка широко використовують у релігійних та інші ритуалах по всій Індії), знищує більше 94% бактерій в повітрі. У закритому приміщенні збереглася чистота повітряного середовища протягом 24 годин. Патогенні бактерії Corynebacterium urealyticum, Curtobacterium flaccumfaciens, Enterobacter aerogenes (Klebsiella mobilis), Kocuria rosea, Pseudomonas syringae pv. persicae, Staphylococcus lentus і Xanthomonas campestris pv. tardicrescens відсутні у приміщенні навіть через 30 днів. Це свідчить про високий бактерицидний потенціалі лікарського диму. За допомогою лікарського диму в замкнутому просторі можна повністю усунути різноманітні патогенні бактерії, які витають у повітрі і шкодять рослинам або людині ».
Звичайні засоби для знезараження повітря і поверхонь, а також для нейтралізації запахів містять хімічні сполуки (наприклад, лізол), які набагато менш ефективні, ніж вважалося раніше . Обкурювання може стати набагато більш безпечним і ефективним методом.

Отже панове, перестаньте насміхатися з священника з кадилом, ми знаємо, що обкурювання це не тільки засіб очищення від «злих духів» і від «негативної енергії». Воно є абсолютно реальним антисептичним засобом. При цьому це відкриття не відміняє ефект очищення тонких енергетичних каналів організму і клінічно доведену ароматерапевтичну користь лікувального диму.

Mira
Сообщений: 17
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 18:45

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Mira » 24 ноя 2015, 19:05

Лікування димом

Ми звикли до думки що дим це зло і дуже шкідливо. Проте не всякий дим нам ворог. Знахарям стародавньої Русі лікувальні властивості диму при вдиханні (інгаляції) були добре відомі. Знайшов опис інгалятора з каменю або цеглини. Цеглину з заглибленням посередині нагрівали в печі. Гарячу цеглину клали на стіл на підставку . В ямку гарячого « інгалятора» насипали лікувальні трави, які тут же починали тліти, виділяючи густий ароматний дим. Хворий нахилявся над цеглою і вдихав у себе дим від трави. Голову хворого накривали щільною тканиною. Часто в інгалятор клали лушпиння цибулі.
Кажуть що що така терапія стає популярною в деяких вельми досить дорогих західних клініках і пацієнти не економлячи платять пристойні гроші за таке лікування.
Ми українці можемо самостійно поправити своє здоров'я, не витрачаючи грошей на дорогі препарати і методики.

Mira
Сообщений: 17
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 18:45

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Mira » 24 ноя 2015, 20:12

Блукаючи по інтернету натрапив на «коптильні палички», за допомогою яких можна отримувати дим без вогню . Коптильні палички представляють із себе трубку, зовні покриту воском, середину заповнюють димоутворювальним складом (материнка, чебрець, вільха, ялівець, полин і т.д.). Склад може бути різноманітним розміри також різні . Повідомляється що тліє така паличка зі швидкістю 1-2 мм в хвилину. Тривалість безперервного тління можна регулювати довжиною . Кількість диму підбирається заздалегідь під конкретну мету, обсяг приміщення, тривалість процедури. Конкретної інформації по паличках дуже мало. Хоча вони призначенні для ароматизації продуктів мабуть їх можна використати для інгаляції димом. Треба спробувати зробити таку штуку. Не дуже зрозуміла технологія виготовлення. Спробую тоді розповім.

Mira
Сообщений: 17
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 18:45

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Mira » 24 ноя 2015, 20:17

Трішки від східної філософії.
У багатьох народів дим вважається субстанцією , здатною витягати з людини хвороби, зняти головні болі, стрес, неспокій, псування, залишкові явища конфліктів. Дим як самостійна сутність рослини здатна допомогти пізнати самого себе, дати підказку на питання. Ось так, і навіть без коноплі.
Якщо хто користувався димом з оздоровчою метою - поділіться, будь ласка досвідом, думкою, враженням.

Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Romashka » 25 ноя 2015, 00:05

Тисячоліття тому наші предки знали про лікувальний дим. Та й кожен знає, що запахи рослин можуть зняти напругу, створити потрібний настрій та допомогти одужати. Киньте у багаття лікарську рослину, дим його стане цілющим. Проникаючи в дихальні шляхи, в легені, дим наповнює нас спокоєм, приводить у стан гармонії з навколишнім світом. Можливо тому нам так подобається навіть звичайне багаття або камін. Звернули увагу - як тільки розгориться багаття на природі виникає відчуття дому, спокою і затишку.
Зимою для підвищення імунітету і збільшення опірності хворобам, радять палити траву пижми, бруньки тополі, горобини. Вдихання такого диму ефективно очищає легені від мікроорганізмів і вірусів. А вдихання соснового диму є хорошою профілактикою застуди та прекрасним засобом для знезараження приміщень. Якщо відчуваєте постійну сонливість, млявість рухів і думок, допоможуть запахи лаванди, сандалу, лимонника або бергамота. Підпаліть ароматичну паличку або суху гілочку цих рослин. Дим лимонника покращує пам'ять, допомагає концентрувати увагу. Чарівний аромат троянди дозволяє забути про повсякденні проблеми. Аромат троянди є відмінним тонізуючим засобом для серця і душі, знижує почуття образи, гніву, ревнощів і підозрілості. Листочки м'яти, лимона або лимонника добре при перевтомі і нервовому виснаженні . При підвищеній нервовій збудливості корисно подихати димом від фіалкових листочків, гілочок шипшини або ароматичних паличок із запахом фіалки, троянди, апельсина. Підвищеному тиску допоможуть запахи лаванди, шавлії, лимона і лимонника, низькому - запахи троянди або розмарину. Дим тліючих гілочок ялівцю можна використовувати і при сильних головних болях і для дезінфекції приміщення, в якому знаходяться грипозні хворі. При зубному болю допоможе дим від спалюваних листя мати-й-мачухи або їдкий часниковий дим. При хворобах щитовидної залози, раку гортані і туберкульозі легенів вдихається дим від спалюваних насіння дурнішніка. Для цього жменю насіння засипають у металевий чайник, тримають його на вогні, поки не піде дим від тліючого насіння, і дихають.

Дурнишник колючий успішно застосовують у народній медицині, особливо при лікуванні захворювань щитовидної залози - зобі. Рослина дурнішнік має протизапальну, антисептичну, болезаспокійливу, потогінну, жарознижувальну, кровоочисною діями, стимулює функцію чоловічих статевих органів. У народній медицині дурнішнік знайшов широке застосування ще як засіб, що знімає спазми дихальних шляхів, що сповільнює дихання при астматичних

Mira
Сообщений: 17
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 18:45

Re: Інгаляція димом лікарських рослин древня практика

Сообщение Mira » 25 ноя 2015, 00:25

В продажі є замінник традиційних цигарок - «трав'яні» або фітоцигарки це сигарети без тютюну призначені допомогти курцям кинути палити. Це більше психологічні замінники.Чи допомагають курцям , важко сказати.
Трав'яні сигарети виглядають як звичайні сигарети. Наповнювачем таких сигарет є суміш з висушених трав - без додавання тютюну. Конкретний набір трав повністю залежить від уподобань виробника; це одна з причин, по якій медики не поспішають схвалювати трав'яні сигарети: серед рослин можуть попастися такі, які зовсім не приносять користі організму. Європейські фітосігарети найчастіше включають в себе такі трави, як м'ята, чебрець, буркун, оман; у складі східних і азіатських трав'яних сигарет можна зустріти також базилік, куркуму, гвоздику, лакричник і т.д. Деякі виробники роблять трав'яний збір обгорнутий натуральними листям.
не куріть.jpg
не куріть.jpg (8.43 KiB) 15777 просмотра

• «Західні» сигарети призначені для того , щоб служити заміною звичайних сигарет; вони зазвичай виробляються з фільтром і виглядають, як звичайні. Травяний збір – наповнювач в таких фітосігаретах складається з нейтральних трав -(м'ята, чебрець з легким смаком і ароматом. Призначення таких сигарет - замінити курцеві звичайні сигарети на період відвикання.
• Індійські сигарети включають велику кількість пряних трав з вельми специфічним смаком і ароматом (кориця, гвоздика, калган, базилік) і часто обернуті не папером, а сушеним листям (наприклад, листям евкаліпта).


Вернуться в «Дим лікарських та пряних рослин»

Кто сейчас на форуме

Количество пользователей, которые сейчас просматривают этот форум: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость