Стевія - вирощування, властивості, застосування

Обговорюємо значення для здоров'я конкретних інгредієнтів, що використовуються у звичайних трав'яних зборах
Pit34
Сообщений: 25
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 21:40
Откуда: Рівне

Стевія - вирощування, властивості, застосування

Сообщение Pit34 » 19 янв 2016, 00:27

Стевія - вирощування, властивості, застосування

Галопуючий розвиток цивілізації і легкий доступ до ліків з хімічних лабораторій, відсунув в тінь переваги, що дає природа. Тим не менше багато сполук, що містяться в рослинах не поступаються ефективності їх хімічних аналогів. При цьому трави при вмілому використанні , як правило, не дають побічних ефектів. Одна з тих, які недооцінювали в Європі дивовижна рослина стевія - вельми ефективний і безпечний натуральний підсолоджувач. Познайомтеся з властивостями стевії. Далі піде про використання стевії в домашній кухні, вирощування стевії в домашньому саду або в горщику в будинку.
stewia-1.jpg
stewia-1.jpg (96.03 KiB) 7966 просмотра

Стевія - властивості, застосування

Стевія натуральний підсолоджувач безпечний для здоров'я, досконалий замінник цукру. Це відноситься як до свіжого листя в салатах (відмінно) так і підвяленого і сушеного (стають солодшим). Вона може бути використана, щоб підсолодити напої та продукти харчування.

У нашому кліматі в саду і на полі стевію можна вирощувати як однорічну, і збір листя проводять восени. Рід Стевія налічує більше 200 видів. Широко поширення у вирощуванні має один з них - Стевія Rebaudiana, який містить найбільше підсолоджувачів. Стевія родом Південної Америки, зокрема субтропічних луків Парагваю. Історія використання цієї рослини людиною дуже давня, вона була відома і успішно використовується більше 1500 років тому. Вже індіанські племена застосовувати стевію, щоб підсолодити продукти і рослинні відвари.

Серед європейських вчених уперше зацікавився цією рослиною в шістнадцятому столітті іспанський ботанік Pedro Jaime Esteve і це його ім'я було дано цій рослині. З тих пір дослідники провели детальні рослини, її властивості та можливості використання стевії в харчовій промисловості та медицині.

Виявилося, що надзвичайно солодкий смак стевії обумовлений глікозидами (головним чином стевіозид, і ребаудіозид-А), хоча рослина містить багато інших активних речовин. Деякі джерела дають дуже високі значення підсолоджу вальної здатності рослини, але слід припустити, що середнє значення становить прибл. 30-50 разів солодкості звичайного цукру. Солодкою є вся рослина, але найбільше солодких глікозидів знаходиться в листі. Сухе листя набагато більш солодке, ніж свіжа зеленнь.

Проведені вченими дослідження властивостей стевії показали, що стевія абсолютно безпечна для людського організму. Набагато безпечніша, ніж штучні підсолоджувачі. Це ідеально для діабетиків, оскільки вона не підвищує рівень цукру в крові. Там також відсутні ненависні калорії, так що люди з ожирінням можуть успішно впровадити її в свій раціон. Активні речовини стевії стійкі до температури приблизно 200 ° C, тому вона може бути використана для випічки і приготування їжі. Вони також не особливо вимогливі відносно рН (стійкі в діапазоні 3-9), так що можна використовувати в маринадах і замінити цукор.

В ході дослідження виявили нові корисні властивості стевії, в тому числі антибактеріальні і антікаріесні. Єдина незручність для деяких людей в тому що стевія має дещо специфічний смак стевіозиду. Це може бути частково компенсовано додаванням фруктози або лимонної кислоти.

На жаль, стевія не стала сильним конкурентом з найбільш популярними штучними підсолоджувачами в Європі, де вона не дозволена для широкого використання в якості підсолоджувача, а тільки як харчова добавка. Основним виробником препаратів і споживачем стевії залишається Японія, де підсолоджені з її допомогою навіть легкі дієтичні напої.
Последний раз редактировалось Pit34 19 янв 2016, 01:02, всего редактировалось 1 раз.

Pit34
Сообщений: 25
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 21:40
Откуда: Рівне

Re: Стевія - вирощування, властивості, застосування

Сообщение Pit34 » 19 янв 2016, 01:02

Вирощування стевії

Звичайно в нас в Україні стевію можна придбати в аптеках. Промислові плантації є в Криму. Але якщо хочеться самостійно виростити цю чудову рослину то це цілком реально по всій країні.

Через тропічне походження, вимоги стевії до тепла досить високі. Тому в саду вирощувати стевію необхідно в такому місці, де тепло і хороше сонце на легкому водопроникному грунті, помірно родючому, з реакцією рН злегка кислою до нейтральної. Зверніть увагу, що рослина є чутливою як до надмірної вологості грунту і навіть короткочасного висихання. Таким чином, місце для вирощування стевії повинне бути добре осушене, забезпечуючи зрошення в періоди посухи. Слід захищати рослини від сильних вітрів, як для утримання тепла , так і з огляду на крихкість досить тонкого стебла рослини.
stewia-2.jpg
stewia-2.jpg (136.93 KiB) 7966 просмотра

Стевія росте у вигляді кущика на висоту близько 50-80 см., хоча є також екземпляри і вище. Варто один раз на місяць прищипувати кінці гілочок, це формує більш пишний і компактний кущ . Стевія має відносно неглибоку кореневу систему, і тому вона не терпить висихання, землю навколо неї слід мульчувати.

Зимівля стевії

Стевія в природі багаторічна, але в нашому кліматі переважно вирощується як однорічна. Тільки тоді, коли у нас є можливість зберігати рослини протягом зими в теплих місцях, це відноситься в основному до рослин, вирощених в контейнерах, можливе багаторічне вирощування стевії.

Приміщення для зберігання на зиму стевії має бути світлим, з температурою приблизно 10 ° С. Рослини не слід в цей період занадто сильно поливати.

Стевія - розмноження, посів насіння
Стевія розмножується насінням або зеленими живцями, зрізаними восени. Насіння має низьку схожість , так що краще, щоб посіяти їх трохи більше.

Насіння стевія, висівають в березні або квітні в ящики, розташовані в опалювальному приміщенні. У перші дні проростання стевії вимагає високої температури (22-25 ° C) і високої вологості. Проростає насіння приблизно через два тижні.

В грунт вирощену розсаду стевії висаджують тільки тоді, коли грунт достатньо прогріється і немає небезпеки заморозків, десь в другій половині травня Рекомендована відстань близько 60 см х 10 см до 70 см х 25 см. Те ж саме відноситься і до процедури висаджування вкорінених живців і куплених в магазині.


Як збирати стевію?
Збір стевії слід проводити якомога пізніше, наскільки це можливо, але еред цвітінням . Це тому що вміст солодких речовин в цей час є найвищим. Стевія рослина короткого дня і її цвітіння починається восени. Після того, як рослина зацвіте вміст цукру швидко падає, і зібраний матеріал набуває присмак гіркоти. Збір стевії, як правило, здійснюється в кінці вересня або на початку жовтня, зрізанням стебел біля 10-15 см. над землею. Свіже листя стевії можна додавати до салатів. Листя також можна висушити і подрібнити.

Вирощування стевії у контейнерах
Коли ми вважаємо, що наш сад не є найкращим місцем для росту і розвитку стевії, ми можемо спробувати виростити стевію в контейнері, а потім також обов'язково забезпечити хороший дренаж, торфяний якісний субстрат (http://kardash.com.ua/produkty_ua_universal.htm) і вміст вологи. Звичайно, необхідно дати потрібну кількість сонця.

За матеріалами сайту http://poradnikogrodniczy.pl


Вернуться в «Цілющі трави України, їх властивості та використання»

Кто сейчас на форуме

Количество пользователей, которые сейчас просматривают этот форум: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость