Чорнобривці - - цілющий символ України

Обговорюємо значення для здоров'я конкретних інгредієнтів, що використовуються у звичайних трав'яних зборах
Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Romashka » 07 фев 2016, 12:02

Чорнобривці- лікарська рослина
Сьгодні була приємно здивована . Виявляється всім відома квітка Чорнобривці — один з найвідоміших українських народних символів, що оспіваний в численних художніх творах, народних і сучасних піснях, казках та бувальщинах, до того ж цінна лікарська рослина.

Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Romashka » 07 фев 2016, 12:24

Виявляється чорнобривці це давній чудовий засіб для шлунку. Кажуть що чумаки брали сушені квіти чорнобривців в дорогу до Криму, а козаки завжди возили із собою в походи. Чудово діє на підшлункову і не потрібно ніяких мезім-форте. А ми й не знаємо ...Дивно, що наші рідні чорнобривці не популяризуються серед фітопрепаратів.

Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Romashka » 07 фев 2016, 12:28

Чорнобривці це і промислова фітосировина. З рослини видобувають жовтий пігмент лютеїн , який використовується у фармацевтичній і харчовій промисловості. Лютеїн попереджає дегенерацію макули ока у людей похилого віку. Лютеїн використовують і як натуральний жовтий харчовий барвник, код - E161b. Проте головні постачальники промислової сировини чорнобривців у світі не Україна , а звичайно ж Китай та Індія, частково Таїланд та деякі країни Центральної Америки і Африки.

Вікова дегенерація макули досить поширена в Україні хвороба очей
Макула - ділянка сітківки ока ("жовта" пляма), де зосереджена основна кількість колбочок, тобто клітин, які забезпечують хороший центральний зір. Тобто можливість читати, розрізняти риси обличчя, дрібні деталі та ін.. Вікові зміни цієї структури сітківки мають назву "вікової макулодегенерації". В Україні близько двох мільйонів людей страждають цією патологією.
Последний раз редактировалось Romashka 07 фев 2016, 13:50, всего редактировалось 1 раз.

Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Romashka » 07 фев 2016, 12:34

Взагалі існує 59 видів чорнобривців. В нашій країні популярні і 3 види - чорнобривці прямостоячі (Tagetes erecta), чорнобривці розлогі (Tagetes patula), чорнобривці вузьколисті (Tagetes tenuifolia) ( синонім — чорнобривці позначені (Tagetes signata)).

Чорнобри́вці по литині називаються Tagetes. За легендою латинська назва рослини пішла від імені онука давньоримського бога Юпітера — Тагеса. Тагес був симпатичний хлопець і вмів пророкувати майбутнє.

Рослина родом з Центральної Америки, в Мексиці та в на півдні США в природі зустрічаються дикі різновиди рослини.

Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Romashka » 07 фев 2016, 12:42

Чорнобривці використовується для покращення роботи травного тракту, включаючи поганий апетит, газ, болі в животі , кольки , глисти, і дизентерію. Вони також використовуються при кашлю , застуді , , затримці рідини і болю в очах .

Жінки використовують чорнобривці, щоб почати менструації , для лікування болю в грудях ( мастит ) .

Люди іноді застосовують листя безпосередньо до шкірі для лікування рани і виразки. Квітки використовують для відлякування комарів. Сік листя нанести на шкіру для лікування екземи . Масло нанести на шкіру для лікування ран.

У харчових продуктах і напоях, чорнобривці використовують як компонент аромату.

В обробній промисловості масло використовується як аромат в парфумерії.
Висушені, подрібнені квітки використовуються як курячий корм для надання характерного жовтого кольору яєчної шкірки і яєчного жовтка.

Чорнобривці містять інгредієнти, які можуть допомогти зменшити набряк (запалення) і спазми, заспокоїти нерви, і зменшити кров'яний тиск .

Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Romashka » 07 фев 2016, 13:52

Десь зустрічала повідомлення що чорнобривці допомагають кролям при захворюванні на міксоматоз...

Romashka
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 24 ноя 2015, 23:44

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Romashka » 07 фев 2016, 13:59

А ще чорнобривці можуть оздоровлювати грунт від хвороб і особливо нематод. В деяких країнах поля під суницю засівають чорнобривцями для оздоровлення від грибкових хвороб і служать сидератом.

Суміш чорнобривців, полину, лаванди використовують проти молі. Відвар і настій чорнобривців ефективний в боротьбі з шкідниками садових, і кімнатних рослин. Зверніть увагу, що ніякі шкідники не хочуть оселитися на самих чорнобривцях, та рослинах що ростуть поряд. Це стосується не тільки поганих жучків . Доведено експериментами що чорнобривців не переносять майже всі грунтові нематоди, що доставляють багато шкоди в овочівництві.

Galia
Сообщений: 23
Зарегистрирован: 22 ноя 2015, 14:08

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Galia » 07 фев 2016, 16:19

Цікава інформація про знайому квіточку. Понишпорила в інтернеті і ось що знайшла.

Користь для здоров'я олії з чорнобривців
Олію з чорнобривців можна віднести до антибіотика, антимікробну, антипаразитарну, антисептичну, протизапальну спазматичну, дезинфікуючу, інсектицидну, і седативну речовину.

Чорнобривці високо цінуються в якості репеленту комах, антипаразитарну і антисептичну рослину.

Ефірна олія чорнобривців витягується з його листя, стебла, і квітів в процесі перегонки з водяною парою. Основними компонентами цієї олії є лімонен, оцімен, tageton і валерианова кислота.

Незважаючи на приємний запах, вона не є ні популярна в ароматерапії, ні як дезодорант. Тим не менш, це не впливає на її репутацію як анти-паразитарний та антисептичний засіб. На додаток до цих властивостей вона має й інші цілющі властивості, які описані нижче.

Користь для здоров'я олії чорнобривців

Протипаразитарні: Це масло може допомогти вам позбавитися від найбільш дратівливих і шкідливих паразитів такі, як комарів, бліх, вошей, клопів та інших. Вона знищує їх і нейтралізує дію укусів.

чорнобривців олія антимікробна: Як обговорювалося вище, ефірна олія чорнобривців є корисною в зупинці росту мікробів в організмі, і тим самим захищає його від інфекцій. У випадках інфекційних захворювань, викликаних бактеріями, грибами, найпростішими або, наприклад, харчове отруєння, мікоз, холера, септик, правця, тифу, малярії, шкірних захворювань і дерматиту. Це масло може бути використано в знищенні ці інфекції і даючи полегшення від захворювань, перелічених вище.

Антисептик: Знову ж таки, як і більшість з вас знають тепер, септичний це інша назва для інфекції, викликаної бактеріями золотистий стафілокок. Це дуже небезпечно і може навіть призвести до летального результату. Інфекція н може початися з невеликої рани і згубити весь організм протягом декількох годин. Її симптоми включають конвульсії, екстремальні спазми і м'язові скорочення, набряк з почервоніння, нерухомість кінцівок і навіть божевілля. Це масло є летальним для цих бактерій і допомагає позбутися від септичної інфекції.

Антибіотик - не дозволяє зростання бактерій, грибків, найпростіших, паразитів або інших, наприклад, черви в тілі людини. Було встановлено, що дуже корисно на відкриті рани, виразки, гнильних ран і навіть гангрени. У деяких місцях, вона використовується, щоб очистити рани і усунути зростання личинок в них.

Спазмолітичну: Будучи релаксант в природі, це масло розслабляє будь-який тип спазму в організмі і дає полегшення від судомних кашлі, діарея, судоми, і судоми.

Дезінфікуючий засіб: антимікробні, протипаразитарні та антибіотичні властивості ефірного масла чорнобривців виявитися дуже ефективно дезінфікують тіло або область. При попаданні в організм або зовнішньому застосуванні, він лікує інфекції в організмі і при використанні в фуміганти, і спреї, він дезінфікує весь простір усередині її досяжності. Це також захищає від захворювань, як застуда, епідемічного паротиту, кору, віспи та ін.

Інсектицид: Ефірна олія чорнобривців є смертельною для комах і вбиває їх. Тому віддаляється паразитичних комах, таких як комарі, блохи, клопів і вошей. Загальні побутові комахи, такі як таргани, мурашки, білі мурахи або терміти також тримаються подалі.

Седативну: седативну властивість цієї олії добре відома і була у використанні протягом тривалого часу. Це заспокоює запалення і подразнення в травної, нервової, видільної та невротичних систем, а також судоми, страждання, тривогу, стрес, депресія, гнів, паніку, і інші емоційні та психологічні реакції гіпер.

Інші переваги: ​​За винятком використання, обговорених вище, вона додатково використовується для полегшення мокротиння і відкладення катар, а також перевантаженість, а також для лікування ран, опіків, мікоз, шкірні захворювання, дерматити та коліту.

Кілька слів застереження: Це може викликати алергію і роздратування. Більш великі дози або дози більш високій концентрації може бути важко витримувати. Тому слід уникати під час вагітності.

Змішування: Ефірна олія чорнобривців добре поєднується з ефірними маслами шавлії, жасмину, лаванди, лимона, мірри, і мандарина.

Galia
Сообщений: 23
Зарегистрирован: 22 ноя 2015, 14:08

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Galia » 07 фев 2016, 16:28

Чорнобривці на своїй батьківщині Мексиці здавна широко використовували в кулінарії (як прянощі до рибних та м'ясних страв, а також в народній медицині для поліпшення травлення і зміцнення імунітету. Популярність спеції чорнобривців для мясних страв пояснюється як оригінальним смаком але покращенням травлення важких для перетравлення продуктів. Вживання чорнобривців як приправи до м'яса зменшує навантаження на травну систему.
Настої чорнобривців сприятливо діють на травний тракт, зокрема на функції підшлункової залози, від порушення роботи якої можуть виникати такі захворювання, як панкреатит і цукровий діабет.

Galia
Сообщений: 23
Зарегистрирован: 22 ноя 2015, 14:08

Re: Чорнобривці - - цілющий символ України

Сообщение Galia » 07 фев 2016, 16:32

Ще про олію чорнобривців.
У промисловості також отримують методом екстракції інертними рослинними оліями. Приготувати аналог олії чорнобривців в домашніх умовах нескладно. Квіти чорнобривців подрібнюють і заливають рослинною олією в співвідношенні 1:10 (краще використовувати оливкову). Настояти протягом 8-ми годин суміш, потім необхідно витримати на водяній бані протягом півгодини, віджати квіти і розлити рідину у флакони темного скла. Зберігати в холодильнику. Ця олія допоможе при лікуванні опіків, атакож дерматологічних захворювань шкіри.


Вернуться в «Цілющі трави України, їх властивості та використання»

Кто сейчас на форуме

Количество пользователей, которые сейчас просматривают этот форум: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостей