Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 14:18

Давно шукала і накінець знайшла та скачала книгу російського психотерапевта Б.3. Драпкіна "Семейная психотерапия" або " Психотерапия материнской любовью" про теоретичні та методологічні основи нового напряму психотерапії - психотерапії материнською любов'ю.
Автор показав, що однією з найважливіших причин психічних розладів, як у дітей, так і у вже дорослих людей, є позбавлення маленької людини материнської любові. Велику увагу приділено лікуванню заїкання, що робить цю книгу корисної та цікавої для логопедів.
Книга доступна і корисна також і мамам (батькам, бабусям і дідусям), зацікавленим у хорошому вихованні і правильний розвиток своїх дітей.

Автор книги Борис Зіновійович Драпкин - один з найвідоміших дитячих психіатрів і психотерапевтів, удостоєний звання «Почесний професор психотерапії». Народився в Ленінграді , пережив блокаду, ветеран Великої Вітчизняної війни. З 1962 року він - позаштатний викладач на кафедрі дитячої та підліткової психіатрії, психотерапії та медичної психології Російської медичної академії післядипломної освіти. До 1996 року - головний дитячий психотерапевт Міністерства охорони здоров'я Радянського Союзу і Росії.

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 14:27

Хочу поділитися основами цієї методики. Процитую в моєму перекладі.

Спочатку поради лікарю-психотерапевту
"Ми з Вами будемо робити дитину здоровою, радісною, щасливою. Але не послушною, не виконавцем і не роботом. Тільки здоровою, тільки радісною, тільки здібною до розвитку ».
Ми повинні пам'ятати загальний закон психотерапії: ми всіляко прагнемо піти від фраз і сугестії з часткою «не»: «не буде», «не слід» і так далі. Такого ми намагаємося не говорити. Ми завжди говоримо про позитив, про те, що буде добре, і не фіксуємо увагу на поганому, тобто налаштовуємо маму на позитив: на розвиток, на радість і здоров'я.
Нарешті, ви відчуваєте, що мама готова працювати. Тоді ви даєте мамі базову програму. Ви говорите: «Мамочко, тепер сідайте, беріть папір, я Вам буду диктувати базову програму, що складається з чотирьох блоків. Це як би нічна казка. Приблизно через 20-30 хвилин після того, як Ваша дитина заснула, ви сідаєте поруч з нею, берете програму. Поки Ви її не вивчите, в її читаєте. Ваша рука повинна бути поруч з ручкою або головкою дитини. Можна підлаштовуватися під їїо дихання, а можна й підлаштовуватися, бо іноді це просто важко: стежити за текстом і диханням. І далі Ви за програмою читаєте фрази - програма складається з фраз. Прочитавши фразу, Ви її потім подумки передаєте дитині, як би вкладаєте свою думку в її свідомість. Думки матеріальні, Ви це знаєте! Потім ту ж фразу повторюєте вголос. І так йдете по всій програмі ».
«Казка наша складається з чотирьох блоків. Кожна фраза базової програми перевірена та відпрацьована на багатьох дітях. І її формулювання вже досить постійне. Фрази базової програми бажано не міняти. Це жорсткий стереотип, по ньому, будь ласка, і рухайтеся ».
Робота за базовою програмою є як би випробувальним терміном. Залежно від того, як мама її буде сприймати, як мама її буде реалізовувати, як мама буде працювати, ви розумієте, чи варто продовжувати лікування. Приблизно 15-20% мам не можуть працювати по нашому методу, але решта працюють - і працюють добре."

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 14:33

Перший блок. Вітамін материнської любові.

1. Я тебе дуже-дуже сильно люблю.
Пояснюйте мамам, що вони всі люблять своїх дітей, бабусі люблять своїх онуків. Кожен їх любить по-своєму. Але існує ще вселенська біологічна любов, загальна у людей і тварин. Ось мами, будучи «людьми», забувають, що треба у своїй любові віддавати себе. Вони віддають увагу, віддають турботу, догляд, цілують, а ось витратити себе не вміють. Подивіться на тварин. Самка нерідко йде на смерть заради свого дитинчати.
Я якось подорожував на байдарках на Півночі. Пливемо по річці, і раптом качка вискакує і біжить прямо перед носом байдарки, її можна веслом вбити. Вона біжить, веде, веде, і вся увага на качці. А потім очі вбік, а там - в кцщах маленькі каченята сидять. Ось качка жертвує собою, віддає своє життя за своїх дітей. Ось це те, що потрібно навчитися передавати. І цього ми навчаємо.
2. Ти найдорожче і рідне, що в мене є.
Ця фраза продовжує пояснення матері в любові до своєї дитини.
3. Ти моя рідна частинка, рідна кровинка.
Ця фраза з невеликим підводним каменем. Не завжди вона годиться. Прийомним дітям її говорити не можна. Все-таки кров у них різна. Нерідною мамам цю фразу довелося прибрати, вона заважала, діти на неї неправильно реагували.
4. Я без тебе не можу жити.
Ця фраза поглиблює переконання дитини в його величезній ролі в житті матері.
5. Ми всі тебе дуже сильно любимо.
Ця фраза діє чудово. Дивний приклад: чотирохлітній хлопчик із заїканням, з масою всяких невротичних нашарувань, але чудовий хлопчик з прекрасною мамою і такою ж відмінною бабусею. Працювали втрьох. Дійсно, в роботі з методу можуть брати участь і бабусі. Краще, якщо це бабуся по лінії мами. А по татовій лінії бабуся працювати в повному об'емі не може. Там тільки сугестія йде, а от емоційне поле не працює. Так ось, в один прекрасний день цей хлопчик (який, до речі, повністю перестав заїкатися) каже: «Мамо, ти погана». «Чому я погана? Я ж тебе дуже люблю ». «Так. Але чому, коли ти мені вчора говорила, ти не сказала слова, що ми всі тебе дуже сильно любимо. А що бабуся мене не любить? ». Всезапам'ятовують, навіть у сні, але все запам'ятовують!

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 14:41

Другий блок. Фізичне здоров'я.

Я завжди вимагаю, коли мама працює з другим блоком, вона повинна подумки тримати перед очима покращений портрет своєї дитини. Я говорю мамам: «Дівчинка чудова. Ну, просто чудо, хлопчик ... Але все-таки він може бути кращим, ось яким би вам хотілося в ідеалі. Намагайтеся його перед внутрішнім поглядом тримати ».

1. Ти сильний, здоровий, красивий.
2. Ти добре їси і тому швидко ростеш і розвиваєшся.

Підводні камені: не всі потребують того, щоб краще їсти, - і так лопають за обидві щоки. Фразу можна побудувати так: «Ти нормально їси ...». Але загалом фраза чудово працює.
Чому? Адже мами і особливо бабусі ламають апетит у дітей з надзвичайною легкістю. Не кажучи про те, що часто йде одноманітне харчування до року, і є просто ряд продуктів, які дитина не знає, не любить. І тоді в цю фразу можна внести таку поправку: «Тобі дуже подобається і хочеться їсти те-то і те-то» (продукти, які раніше дитина не брала). Зазвичай як боротися з поганим апетитом? Сидить маленький «монстр» за столом, мама з ложкою націлилась, в ложці - каша. Для того щоб закинути кашу, треба щоб він відкрив рот. А щоб він відкрив рот, треба його як-небудь здивувати. І от бабуся рачки бігає по колу. І це маленька істота від здивування, від реготу відкриває рот, і мама як в кочегарню кидає туди їду. У результаті нічого, крім випльовування, немає. Тут же зовсім інший принцип: тобі хочеться їсти! І апетит виникає як би сам собою, зсередини. І проблеми дуже швидко знімаються, повірте мені. Дитина починає нормально їсти, бо йому хочеться їсти. У нього з'являється внутрішня установка на їжу.
3. У тебе міцні і здорові сердечко, грудка, животик.
Тут вся психосоматика. Це загальна фраза, а потім окремо: для бронхіальної астми одне, для дискінезії кишківника - інше, для легких проявів діабету - третій, тобто ми потім сюди включимо зміст. Ми йдемо за системами організму.
4. Ти легко і красиво рухаєшся.
Сюди потім, при складанні індивідуальних програм. багато чого можна включити. І спастику, і моторну незрілість. «Тобі хочеться бігати». «Тобі хочеться наступати на ніжку». «Тобі хочется рухати пальчиками». Тобто весь час через бажання, через потребу.
5. Ти загартований - мало і рідко хворієш.
Сюди респіраторні захворювання, часті застуди. Кожна фраза - це микроблок для подальшої роботи.

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 14:47

Третій блок. Нервово-психічне здоров'я.

1. Ти спокійний хлопчик / спокійна дівчинка. У тебе хороші міцні нерви.
Практично нормалізується складна нНейропсихічного динаміка процесів роздратування, гальмування, їх рухливість і взаємодія. Зменшується дратівливість дитини, збудливість, нервозність.
2. Ти зовсім не любиш (або тобі зовсім не подобається) плакати.
Далі сюди включаються: ти можеш уважно і довго грати в ігри. Тобі подобається бути спокійним. Все, що стосується астенічних і неврастенічних проявів.
3. Ти розумний хлопчик (розумна дівчинка). У тебе добре развивається голівка і розум. Ти все добре розумієш і запам'ятовуєш.
Ці фрази для школи, для підготовки до школи, для компенсації затримок розвитку.
4. У тебе гарний настрій. Ти любиш посміхатися.
Цей розділ для всіх афективних порушень. Субдепресія у дітей - це одна з дуже серйозних патологій. Вона є основною причиною психосоматичних захворювань. Ми часто недооцінюємо субдепрессивні і депресивні стани у дітей молодшого віку.
5. Ти добре спиш. Ти легко і швидко засинаєш.
Це фраза, з якою зазвичай починаються поліпшення в нервово-психічній сфері. Сон дуже швидко налагоджується. Потім сюди можна включати: «Тобі подобається засинати одному. Тобі подобається засипати при слабкому світлі або навіть у темряві ».
6. Ти дуже добре відпочиваєш, коли спиш.
Сон стає глибоким, спокійним. Дитина прокидається свіжою, радісною, активною.
7. Ти бачиш тільки хороші добрі сни.
Знімає застрашливі, травмуючі дитини сновидіння, після яких у багатьох дітей виникають різні страхи та інші невротичні розлади.
8. Ти дуже смілива і хороба дитина.
Ця фраза можлива у двох варіантах: «Тобі дуже подобається і хочеться бути сміливим і хоробрим». Сюди будуть включені всі фобічні розлади (при складанні індивідуальних програм).
9. У тебе добре розвивається мова.
Ця фраза належить до розвитку мовлення, тут вся мовна патологія.

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 15:21

Четвертий блок. "Народна медицина".

1. Я забираю і викидаю твою хворобу.
Перший тиждень цей блок ми можемо навіть не включати в програму. Тому, що ми ще не знаємо, що ми забираємо, і що ми викидаємо. Поки ми на цю тему ще не говорили.
Завершальна фраза: «Я тебе дуже сильно люблю».

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 15:30

4-Й БЛОК - відображає народну мудрість.

Здавна мама брала хвору дитину, притискала до себе і своєю внутрішньою силою очищала її від недуги:
«Віддай мені свою хворобу!»
«Я забираю і викидаю твою хворобу і твої труднощі. (Далі мама називає конкретні проблеми дитини.)
Я забираю і викидаю твій поганий сон (якщо дитина погано спить).
Я забираю і викидаю твої страшні сни.
Я забираю і викидаю твою плаксивість.
Я забираю і викидаю твою нелюбов до їжі.

(І заключна фраза ...) Я тебе дуже-дуже сильно люблю ».

Говоріть ці слова вашим солодко сплячим дітворі - і вони обов'язково виростуть здоровими, розумними і щасливими.

Galia
Сообщений: 23
Зарегистрирован: 22 ноя 2015, 14:08

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Galia » 12 дек 2015, 15:32

Марія, де скачати ? Дай адресу

Марія
Сообщений: 21
Зарегистрирован: 21 ноя 2015, 22:40

Re: Мама психотерапевт.Унікальна методика - я викидаю твою хворобу

Сообщение Марія » 12 дек 2015, 15:34

Звичайно треба почитати всю книгу.
Я скачала тут http://www.koob.ru/drapkin_b_z/. Корисна книжка для мами.


Вернуться в «Інші народні методи лікування недуг»

Кто сейчас на форуме

Количество пользователей, которые сейчас просматривают этот форум: нет зарегистрированных пользователей и 3 гостей